Všudypřítomný hmyz už nikomu nepřijde zvláštní a nikdo se nad jeho přítomností ve své blízkosti nepozastavuje. To se ale mění ve chvíli, kdy jsme jím atakování, a to konkrétně bodnutím či štípnutím. V závislosti na konkrétním druhu hmyzu a také na naší fyzické výbavě dochází k různým reakcím od lehkého zarudnutí v místě bodnutí až po silné alergické reakce, při kterých může jít člověku dokonce i o život. Na toto všechno v současné době homeopatie dokáže reagovat a dokáže utlumit bolest, zklidnit místo vpichu a pomoci při alergických reakcích.
Všichni známe hmyz jako je sršeň, včela, vosa nebo čmelák, který svým bodnutím dostane do těla člověka mimo žihadla také jejich jed, který vyvolává zákonitě reakci našeho organismu. Ačkoliv se složení jedu každého druhu hmyzu liší, reakci po bodnutí vyvolává vždy. Samozřejmě v případě, že je člověk na látky v žihadle daného hmyzu alergický, reakce je o to výraznější.
Pamatujte, že máte-li alergickou reakci na bodnutí včelou, nemusí se projevy vašeho organismu shodovat s těmi po bodnutí sršněm či vosou.
Jestliže že se u vás nevyskytují alergické reakce po bodnutí hmyzem, velké nebezpečí vám nehrozí, snad jen v případě že “schytáte” žihadel desítky či stovky najednou – v takovém případě jsou nejvíce ohroženy děti.
Alergie na bodnutí hmyzem
V drtivé většině se projevy po bodnutí hmyzem na člověku neprojeví ihned. Aby došlo k alergické reakci organismu, jed se nejdříve musí rozvést v našem těle. Prvotním projevem je otok, který ve většině případů po pár dnech splaskne. Ke zmírnění následků poštípání hmyzem Vám mimo jiné může pomoci i přírodní a homeopatická medicína. Pokud jsou projevy vážnějšího charakteru jako je zvracení, průjem, zmatenost nebo zhoršené dýchání, je potřeba vyhledat lékaře protože může dojít k anafylaktickému šoku.
Přírodní masti na štípnutí hmyzem a repelenty
Jako přírodní repelent působí konzumace česneku či tablety zinku a vitamínu B. Také klasické repelenty ve sprejích mohou být vyrobeny z čistě přírodních látek. K účinným mastem na štípance patří ichtyolová mast nebo Višněvského balzám.
Homeopatické léky na štípnutí a bodnutí hmyzem:
Ledum palustre – Na bodnutí hmyzem i na reakce po klíštěti. Podává se 1 kulička zhruba každou hodinu. Po zlepšení můžete časový interval prodloužit.
Apis mellifica – tři až čtyři dávky po půl hodině se volí v případě, v případě otoku, který svědí a pálí. Tyto příznaky mívá vosí a včelí bodnutí.
Levandule – výborná v boji s moly a dalším hmyzem, také působí jako repelent proti komárům. Pokud nejste příznivcem používání chemický repelentů, zkuste právě Levandulový olej.
Latrodectus mactans – Homeopatikum na kousnutí pavoukem.
Vespa crabro – při pobodání sršni a vosami.
Jak odpudit obtížný hmyz z bytu? – Proti náletům obtížného hmyzu si vysaďte za okno muškáty.
Klíšťata – nebezpečí hrozí letos jako každý rok
Nebezpečí tkví v tom, že klíšťata přenáší nejrůznější nemoci. Jejich zakousnutí vyvolá na kůži člověka reakci ve formě různě velkého pupínku. Klíšťata kupodivu nežijí na stromech ale spíše se s nimi setkáte ve vysoké trávě. I po krátké procházce tak můžete zjistit že jste si domů nějaké přinesli. Snaží přisát na nekrytá a teplá místa vašeho těla. Klíště je například přenašečem nemoci borelie. Po tom co se klíště zakousne a začne vám sát krev se jeho tělíčko značně zvětšuje – a teprve v té chvíli ho většinou najdete.